AVRUPA YAKASI :

0212 696 00 88 - 0530 350 00 33

ANADOLU YAKASI :

0216 499 65 87 - 0533 961 78 38HİZMETLERİMİZ

Tesisat Lejyoner bakteri temizliği

Evinizdeki sıcak su tesisatının içerisi lejyoner bakteri yuvası olduğunu biliyormuydunuz? 

Bir çoklarımız böyle birşey olduğunu belki de ilk defa duyuyoruz. Banyo ve mutfakta kullandığımız sıcak suyun kombiden ısındıktan sonra musluğa veya duşa kadar olan kısmında tesisatın içerisi bakteri oluşumuna çok müsaittir. Bakteriler sıcak ortamda daha hızlı üreyebilmektedirler. Bizler sıcak suyu kullandıktan sonra vanayı kapadığımızda, tesisatın içerisinde kalan sıcak su bakterilerin oluşması ve çoğalması için çok müsait bir ortamdır. Bu bakteriler duş yapılacağı sırada buhar vasıtası ile soluduğumuz hava ile beraber ciğerlerimize yerleşmektedir. Ülkemizde bununla ilgili yeterli bilgi sahibi olmamaktayız. Oysa Avrupa ülkelerinde Yılda bir defa dairelerin sıcak su tesisatlarının lejyoner bakterilere karşı temizliği ve dezenfeksiyonunun yapılması şarttır

Lejyoner bakteri nedir?

Lejyoner bakterinin ne olduğunu kısaca özetlemiş olursak; Lejion demek çeşitli milletlerden oluşan bir bölük düşünerek anlamamız mümkündür. Yani birçok çeşitli bakterilerin bir arada aynı ortamda olması, bir lejion teşkil etmesi anlamındadır.

Temiz sıcak su tesisatınızın temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini firmamızı arayarak yaptıra bilirsiniz. En yeni teknoloji ile tesisatlarınızı bakterilerden arındırıyoruz. Bu işlemi yılda bir defa yaptırmanız gerekmektedir.

Tüm hakları saklıdır. © 2014 Apycom jQuery Menus