AVRUPA YAKASI :

0212 696 00 88 - 0530 350 00 33

ANADOLU YAKASI :

0216 499 65 87 - 0533 961 78 38HİZMETLERİMİZ

Pimaş açıcı

Pis su gider borularında tıkanıklık oluştuğunda, Pimaş açıcı kim var?  ararsınız. Genelde artık eski boruların yerini pimaş borular aldığından pimaş açıcı akla gelir. Kırmadan bu sorunun tıkanıklık açma yaylı sistem makinalarla çözüme ulaştırmak mümkündür. Yapılarınızı kırmak yerine, hiçbir yeri kırmadan tıkanıklıktan kurtulmak için Firmamızı araya bilirsiniz. İSTANBUL geneli bu hizmeti sunmaktayız. Eski pimaş atıksu borularınızın iç çeperleri kireç bağladığından, kayganlığı kaybolmuş ve yabancı nesnelerin tutunarak tıkanıklığın oluşmasına zamin hazırlamış olur. Bir bez parçasının bilmeden pis su gider borusuna kaçırılması ve bu sebepten tıkanıklığın oluşması akabinde yapıları kırmanız istenmeyen durumlardan biridir. Ama kırmanıza gerek yoktur, çünkü Tıkanıklık açma yöntemleri gün geçtikçe gelişmektedir. Kanal tıkanıklığı-Pimaş tıkanması-temizsu hattı tıkanmaları açma makina ve ekipmanlarını firmamız bünyesinde ürettiğimizden, sizlere en doğru çözümü önere biliriz. Yapılarınız bizim için de değerlidir.

Lavabom tıkandı nasıl açabilirim?

Lavabo açma yöntemleri nedir?

Lavabo tıkandığında herkesin aklına ilk gelen lavabo açıcı kullanmaktır. Yalınız unutmamak gerekir ki lavabo açıcı doğru kullanılamadığında çok kötü sonuçlara yol açabilir. Eğer lavabo açıcı bir ürün kullanılacaksa, zarar görmemek için gerekli önlemleri aldıktan sonra kullanmalıyız. Aslında daha farklı teknikleri kullanmak en doğrusudur. Tıkanan lavabolar için evinizde yapabileceğiniz birkaç yöntemlerden bazılarını anlatacağız. Tıkanan lavabo giderlerini açmak için gerekli olan bütün malzemeler banyonuzda yer alsa da kısa sürede çözüm bulmak zordur. Profesyonellerin tercihi yaşam alanlarını daha geniş tutmak için boru çaplarını daha küçük yapmışlar.
Tıkalı mutfak giderini açmak için kendi imkanlarınızla en hızlı çözüm çamaşır makinesi hortumunu makineden sökerek tıkalı mutfak giderinin içerisine yerleştirerek kenarlarını bezlerle iyice sıkıştırınız. Sonra musluğu sonuna kadar açın. Diğer açık pimaş ağızlarını da kapatmayı unutmayınız. Ortalama 30  40 saniye bekleyin giderin açıldığını göreceksiniz.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır

Kadınlarımız mutfaklarda çalışırken evyenin giderinden eline ne geçerse kanala göndermek ister. Çayın pasosunu, yemek artıklarını birde bulaşık makinesi bu gidere bağlıysa eyvah ki ne eyvah! Neden mi diyeceksiniz bulaşık makinesinin hortumu ve evye sifon hortumu aynı gider borusundan geçiyorsa lavabo giderinin tıkanması için bütün şartlar hazır demektir. Lavabo borusunun içerisi yağdan zehir gibi olur. Üstelik bu durumda ki tıkanmaları öyle lavabo açıcı benzeri kimyasallarla da açmak mümkün olmamaktadır. En doğrusu eviniz pis sulardan batmadan bizi arayın.

Lavabo açmak için  hiç uğraşmanıza gerek yok. Bu işi ehline bırakın rahat edin. Her kes kendi bildiği işi yapsın. Zaten lavabo gideri tıkanıklığını her ay yaşamıyorsunuz, en doğruzu servis istemenizdir.

Lavabom tıkandı ne yapabilirim

Firmamız lavabo açma yöntemlerinin en sonuncusudur. Robot makine kullanarak lavabo tıkanıklığını açan servislerimiz tüm İstanbul geneli hizmet vermektedir. Boru içini görüntüleme kameraları sayesinde tıkanıklığa sebep olan noktayı bulan bu cihazlar ile tıkanıklık açmak çok rahat. Lavabo açma yöntemleri geliştikçe teknolojiyi yakından takip eden firmamız bütün lavabo açıcı makineleri bünyesinde barındıracaktır. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden faydalanarak rahat edin paranız boşa gitmesin.

Sürekli tıkanma yapan lavabo giderini açmak her zaman kalıcı çözümler sunmaz. Genelde tıkanmanın en büyük sebebi yağlanma olduğu için zincir kafa kullanılmadan boru içindeki yağlanma çözülemez. Yoğun kir ve katı atıklar lavabo gider borusuna yapışarak birikir ve tıkanıklık oluşur. Yeri ve zamanı belli olmayacak şekilde bir tıkanma ile karşılaşabilirsiniz. Çözüm bulmak için kameralı lavabo açan firmalardan yardım alarak tıkanmanın sebebini kolayca bulabilirsiniz. Kamerayla tıkanıklık açıldıktan sonra neden tıkanıyor diye ustalar sizi bilgilendirecektir. Çeperleri yağ tutmuş mutfak giderinde tıkanıklık açma robotu kullanarak kalıcı çözümlere ulaşabilirsiniz.

Lavabo Gider Borularının Temizliği nasıl yapılamalı

Sadece süre olarak değil, tesisatın uzunluğu ve zaman ikisini bir arada değerlendirerek ortalama 2 ila 5 yıl arası kullanımlar sonunda atık su gider borularında temizleme yapılması şarttır. Bunun nedeni etrafa yayılan kötü kokular ve mikroplara karşı korunmaktan geçer. İçi yağ, tortu bağlamış adeta bir bakteri yuvasına dönüşmüş boru içinde bekleyen ve atık suyun akışını engelleyen birikintileri acil olarak temizletmeniz gerekir. Suyun önünde bir set gibi tabaka oluşturan yağ parçaları tıkanmaya sebep olur. Siz evde olmadığınız bir zamanda taşma yaparsa bütün evi kanalizasyon suyu basar. Lavabodan geri taşan suyu durdurmak mümkün değildir. Lavabo açan servis gelene kadar ortalık pis sudan geçilmez olur. Bunun önüne geçebilmek için pis su borularınızı her üç yılda bir temizletmeniz gerekir. Temizlenen lavabo borularının kullanım ömrü daha uzun olur. Lavabo pimaşınıniçndeki suyun akışı ne kadar rahat olursa, tıkanma riski o kadar azalır. Suyu iyi çeken lavabo borusu kolay kolay tıkanmaz. Mutfak evyenizde su çok yavaş gidiyorsa anlayın ki tıkanacaktır.

Teknolojiden habersiz ustalara tıkanıklık açtırmaya kalkışırsanız her tarafı kırmaktan kurtulamazsınız. En doğrusu firmamızı arayın ve problemi unutun.

Tüm hakları saklıdır. © 2014 Apycom jQuery Menus