SU KAÇAĞI

Su borularındaki su kaçağı nokta tespiti için teknoloji en yakın yardımcımız olduğu gibi, onun kadar da tecrübe önemlidir. Borudaki su kaçağının tam noktasal yerini bulmak için öncelikle su borularının güzergahının nereden geçtiğini bilmek gerekir. Nereden geçtiğini bilmediğimiz tesisatları nasıl bula biliriz? Elbette uzun zamana dayalı tesisat ustaları üç aşağı beş yukarı boru güzergahlarının nerelerden gittiğini tahmin ede bilmekteler. Ama bu da bir yere kadar. Daha net kesin bilgi için özel teknoloji ve üzerine tecrübe sayesinde dairenizdeki atık su veya temiz su hatlarının nereden geçtiklerini tespit etmek mümkün olduğundan alakasın yerleri kırarak lüzumsuz ve maliyetli masraftan kurtula bilirsiniz. 

Temiz su hatlarındaki su sızıntıları neden kaynaklanıyor peki?..  Bu sorunun cevabı çoktur. Mesela temiz su hatlarının yapımı sırasında plastik boruların üzerinden geçerek boruda çatlağı oluştura bilecek ağır el arabası;  Veya tesisat kaynağı yapılırken kaynak makinasının iyi ısıtılmadan kaynağın yapılması gibi gözden kaçan durumlardan dolayı tesisatınız ileriki dönemlerde su kaçırdığından zamanla alt komşu daireye tavandan sızma yapa biliyor. 

Tavandan sular damlıyor gibi sorununuz varsa, Bu durum üst komşunun tesisatında su kaçağı var demektir. Su sızması aralıksız damlıyor ise bu demektir ki, temizsu borusunda su kaçağı vardır. Su damlaması belirli aralıklarla oluşuyorsa bu durum üst dairenin atıksu hattında bir sızma var demektir. Gerekli kontrolleri yaptırmadan evinizi kırdırmayınız. Uzmanlardan destek alırsanız özel su kaçağı bulma cihazları aracılığı ile suyun nereden sızdığını nokta tespiti yaparak sadece arızalı yeri kırarak az masrafla tamiratını yaptırmış olursunuz.

 

 

Tüm hakları saklıdır. © 2014 Apycom jQuery Menus